Aktualności

 

2 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Piątka DA5

Od spotkania do spotkania!

Dziś wieczór w duszpasterstwie akademickim DA5:
na Francuzów i na Włochów wielkie wrażenie zrobiła wiara i zaangażowanie w Kościele polskiej młodzieży. Ojciec Luis uświadamiał i podkreślał jak bardzo jesteśmy obdarowani a jak mało jesteśmy świadomi tego jak bardzo obdarowani jesteśmy - życzył odwagi i waleczności w wierze!!

Dziękujemy za to spotkanie i dzielenie się. To co robicie to niesamowicie piękne!

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Dzieci Światłości, których wspólnota jest w trakcie wielkopostnych misji. Po wspólnej modlitwie na Eucharystii, spotkaliśmy się by rozmawiać o Bogu, różnych formach poznawania Go i Jego miłości w naszych wspólnotach a także wymienialiśmy doświadczenia naszej wiary.
Dziękujemy za wspólny czas. Z radością!
#dzieciświatłości #jeunesselumière #da5

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

W tym tygodniu zaczęły się nasze wyjątkowe misję, przez ten tydzień łączymy się z włoską, francuską i łódzką szkoła: trwa ewangelizacja w szkołach, spotykamy się z gimnazjalistami i z licealistami, a jutro wieczorem spotkamy się z DA5!

I ogromna niespodzianka nas spotkała: ojciec Daniel na minutkę wpadł do nas po spotkaniu z arcybiskupem Rysiem by nas uściskać i pobłogosławić na misje!

#dzieciświatłości #jeunesselumière

Dzieci Światłości. Polska, Włochy i Francja.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Jeunesse Lumiere

No i jesteśmy razem! Dotarli do nas wczoraj nasi braci i siostry z francuskiej i włoskiej szkoły - przed nami teraz tydzień wspólnych misji - wszystkie trzy szkoły razem!

#JeunesseLumière #sentinelledimatinadelpasqua #dzieciswiatlosci

ça y est ! La Frat est bien arrivée à l'école JL de Pologne 🙂

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

Błogosławiony czas

„Być strażnikiem to przestrzegać przed huraganem, który zagraża i przed burzą, która nadchodzi (…), ale także zapowiadać lepszą pogodę (…) nadchodzącą wiosnę…” I dokładnie w tym duchu o. Daniel Ange rozpoczął rekolekcje w kościele akademickim. Liturgią przepełnioną Duchem, radosnymi spotkaniami z siostrami, które przyjadą na #youthcamp, z rybnickim wizytkami… z pięknymi - jak mówił - ludźmi! Myśl o braterstwie (jesteśmy dziećmi jednego Boga) była dzisiaj często obecna - jako podstawa także do odpowiedzialności za świat stojący w obliczu decydującej bitwy między Szatanem a Stwórcą. Fot. Dominik Gajda

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

Dzisiaj się zaczynają rekolekcje z o. Danielem Ange (założyciel naszej szkoły matki w Francji: Jeunesse Lumière) w Rybniku! Od 4ego do 6ego marca:

Daniel Ange (ur. 1932) - francuski duchowny i pisarz. W 1957 założył fraternię prostego życia monastycznego Matki Bożej ubogich. Przebywał w Rwandzie, następnie przez sześć lat w pustelni w okolicach Nicei, po czym rozpoczął posługę apostolską wśród młodzieży. „Bóg rodzi mnie poprzez młodych, przez nich mówi do mnie, naucza, wychowuje, formuje, daje mi radość i odwagę” - mówi. Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 r. Trzy lata później zainicjował Międzynarodową Szkołę Modlitwy i Ewangelizacji „Jeunesse-Lumiere” (Młodzi-Światło), posiadającą dziś filie w Europie i na świecie.

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

Rekrutacja na 15 Rocznik Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Dzieci Światłości otwarta!

15 Rocznik Dzieci Światłości rozpocznie się pod koniec września 2018 roku i zakończy w czerwcu roku 2019.

Jeśli odkrywasz, że Pan zaprasza Cię do oddania mu roku Twojego życia, zapraszamy do kontaktu mailowego (dzieciswiatlosci@gmail.com), bądź telefonicznego (+48 511-752-845), najlepiej przed uroczystością Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela (24 czerwca 2018).

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
2 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

Święty Brunon Kartuz mówi: "Kiedy łuk za długo jest napięty, traci swoją moc", tak samo my, kiedy się skupiamy cały czas za dużo na tylko modlitwie i formacji, i zbiera się trochę napięcia przy przygotowaniu misji które są już tuż, nie możemy zaniedbywać i zapomnieć o kondycji naszego ciała!!!!!

Dlatego środa jest w Dzieciach Światłości takim dniem, w który staramy się zaplanować jakiś czas sportu. Tym razem udało się nam wyjść razem na łyżwy!! Tak mało potrzeba by rozluźnić trochę i ciała i umysły 🙂

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
Błogosławieństwo i posłanie na Misje Wielkopostne (Łódź 2018)

Dzisiaj ksiądz arcybiskup nas posłał na misje wielkopostne w czasie Mszy Świętej popielcowej w pierwszym kościele stacynym Matki Boskiej Zwycięskiej.

"Wielki Post jest po to, by odkryć jak bardzo jesteśmy umiłowani... Popiół nie jest znakiem upokorzenia, jest znakiem nadziei, zmartwychwstania, wskrzesza w nas Miłość. Nasze grzechy umierają w śmierci Chrystusa, i w nas się rodzi zycie... Jesteśmy w momencie łaski wdrodze do Wielkiejnocy, teraz jest ten czas upragniony, teraz jest ten czas łaski, czas zbawienia, nie marnujcie tej łaski." Homilia abpa Rysia

Jesteśmy gotowi z radością!

https://youtu.be/ooJIGiQ_W8g

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
3 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

Tak! Karnawał! Bawimy się!!! 😀 😀 😀

#DzieciSwiatlosci #Karnawał #DomMagnificat

LIKE
LOVE
HAHA
WOW
SAD
ANGRY
« 1 of 7 »