Aktualności

 

["error","An access token is required to request this resource."]
8 months ago
Jeunesse Lumière: una scuola per conoscere la bellezza del regno di Dio | Nomadelfia

Od 2 do 13 czerwca odbyła się nasza coroczna pielgrzymka po śladach świętych w Włoszech. W Rzymie mieszkaliśmy przez parę dni w wspólnocie Nomadelfia. Jest to wspólnota w której rodziny z dziećmi żyją razem. Niedawno odwiedził ich też papież Franciszek.

Napisali artykuł o naszej wizycie na swojej stronie:

Jeunesse Lumière: una scuola per conoscere la bellezza del regno di Dio Nomadelfia di Roma ha accolto e ospitato dal 2 al 7 giugno 30 giovani francesi, polac­chi, argentini, spagnoli, egiziani…

8 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

"Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości przy Tobie!"

Dopiero co rok formacji 14ego rocznika się zaczynał, a tu już prawie koniec!

Dzisiaj w tym ostatnim dniu naszych rekolekcji końca roku trwamy w dziękczynieniu za tyle dobra i obfitości darów jakie otrzymaliśmy od Pana Boga w tym roku!

Dziekujcie Panu bo jest Dobry, bo Jego łaska na wieki!

11 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Piątka DA5

Od spotkania do spotkania!

Dziś wieczór w duszpasterstwie akademickim DA5:
na Francuzów i na Włochów wielkie wrażenie zrobiła wiara i zaangażowanie w Kościele polskiej młodzieży. Ojciec Luis uświadamiał i podkreślał jak bardzo jesteśmy obdarowani a jak mało jesteśmy świadomi tego jak bardzo obdarowani jesteśmy - życzył odwagi i waleczności w wierze!!

Dziękujemy za to spotkanie i dzielenie się. To co robicie to niesamowicie piękne!

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Dzieci Światłości, których wspólnota jest w trakcie wielkopostnych misji. Po wspólnej modlitwie na Eucharystii, spotkaliśmy się by rozmawiać o Bogu, różnych formach poznawania Go i Jego miłości w naszych wspólnotach a także wymienialiśmy doświadczenia naszej wiary.
Dziękujemy za wspólny czas. Z radością!
#dzieciświatłości #jeunesselumière #da5

11 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

W tym tygodniu zaczęły się nasze wyjątkowe misję, przez ten tydzień łączymy się z włoską, francuską i łódzką szkoła: trwa ewangelizacja w szkołach, spotykamy się z gimnazjalistami i z licealistami, a jutro wieczorem spotkamy się z DA5!

I ogromna niespodzianka nas spotkała: ojciec Daniel na minutkę wpadł do nas po spotkaniu z arcybiskupem Rysiem by nas uściskać i pobłogosławić na misje!

#dzieciświatłości #jeunesselumière

Dzieci Światłości. Polska, Włochy i Francja.

11 months ago
Jeunesse Lumiere

No i jesteśmy razem! Dotarli do nas wczoraj nasi braci i siostry z francuskiej i włoskiej szkoły - przed nami teraz tydzień wspólnych misji - wszystkie trzy szkoły razem!

#JeunesseLumière #sentinelledimatinadelpasqua #dzieciswiatlosci

ça y est ! La Frat est bien arrivée à l'école JL de Pologne 🙂

11 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

Błogosławiony czas

„Być strażnikiem to przestrzegać przed huraganem, który zagraża i przed burzą, która nadchodzi (…), ale także zapowiadać lepszą pogodę (…) nadchodzącą wiosnę…” I dokładnie w tym duchu o. Daniel Ange rozpoczął rekolekcje w kościele akademickim. Liturgią przepełnioną Duchem, radosnymi spotkaniami z siostrami, które przyjadą na #youthcamp, z rybnickim wizytkami… z pięknymi - jak mówił - ludźmi! Myśl o braterstwie (jesteśmy dziećmi jednego Boga) była dzisiaj często obecna - jako podstawa także do odpowiedzialności za świat stojący w obliczu decydującej bitwy między Szatanem a Stwórcą. Fot. Dominik Gajda

11 months ago
Duszpasterstwo Akademickie Rybnik (DAR)

Dzisiaj się zaczynają rekolekcje z o. Danielem Ange (założyciel naszej szkoły matki w Francji: Jeunesse Lumière) w Rybniku! Od 4ego do 6ego marca:

Daniel Ange (ur. 1932) - francuski duchowny i pisarz. W 1957 założył fraternię prostego życia monastycznego Matki Bożej ubogich. Przebywał w Rwandzie, następnie przez sześć lat w pustelni w okolicach Nicei, po czym rozpoczął posługę apostolską wśród młodzieży. „Bóg rodzi mnie poprzez młodych, przez nich mówi do mnie, naucza, wychowuje, formuje, daje mi radość i odwagę” - mówi. Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 r. Trzy lata później zainicjował Międzynarodową Szkołę Modlitwy i Ewangelizacji „Jeunesse-Lumiere” (Młodzi-Światło), posiadającą dziś filie w Europie i na świecie.

12 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

Rekrutacja na 15 Rocznik Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Dzieci Światłości otwarta!

15 Rocznik Dzieci Światłości rozpocznie się pod koniec września 2018 roku i zakończy w czerwcu roku 2019.

Jeśli odkrywasz, że Pan zaprasza Cię do oddania mu roku Twojego życia, zapraszamy do kontaktu mailowego (dzieciswiatlosci@gmail.com), bądź telefonicznego (+48 511-752-845), najlepiej przed uroczystością Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela (24 czerwca 2018).

12 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Dzieci Światłości

Święty Brunon Kartuz mówi: "Kiedy łuk za długo jest napięty, traci swoją moc", tak samo my, kiedy się skupiamy cały czas za dużo na tylko modlitwie i formacji, i zbiera się trochę napięcia przy przygotowaniu misji które są już tuż, nie możemy zaniedbywać i zapomnieć o kondycji naszego ciała!!!!!

Dlatego środa jest w Dzieciach Światłości takim dniem, w który staramy się zaplanować jakiś czas sportu. Tym razem udało się nam wyjść razem na łyżwy!! Tak mało potrzeba by rozluźnić trochę i ciała i umysły 🙂

« 1 of 8 »